Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Udane wakacje w Sopocie

Sopot to jedno z trzech miast należących do aglomeracji określanej Trójmiastem. Sopot mieści się między Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej znaną miejscowość wypoczynkową w regionie. Oglądając oferty na bank powinno się wziąć pod uwagę Sopot i stosownie wcześniej zarezerwować noclegi lub wynająć pokoje letniskowe nad morzem.

Krzywy Domek w Sopocie
Author: dungodung
Source: http://www.flickr.com/
Sopot funkcjonuje zarówno, jako kurort turystyczny jak i uzdrowisko. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (512 m).Przy molo znajduje się otworzona do obejrzenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami kuracyjnymi, muszlą koncertową i wodotryskiem. Tutaj bierze swój zaczątek główny sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, określana powszechnie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i mieszczą się przy nim kina, teatr, popularne kluby, kawiarnie i stragany lokalnych artystów. Mieści się również tutaj zaskakujący swoją konstrukcją Krzywy Domek. Sopocki Zakład Balneologiczny przyozdobiony jest przez różnego rodzaju witraże i rzeźby i oferuje pacjentom zdrowotne kąpiele solankowe oraz inhalacje (szerzej pod adresem - najistotniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko zwykle określane „Górą Zamkową” lub „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach 45 x 49,5 m, cmentarz żydowski z 1913 r., Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka mnóstwo atrakcji: lodowisko zlokalizowane na lądowej części mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, park wodny, boiska siatkówki plażowej i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.

Najważniejszą organizowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, podczas, którego na scenie Opery Leśnej grają zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. Inne interesujące sopockie wydarzenia, które odbywają się w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest również gospodarzem istotnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje - odniesienie).

Do wyjątkowo cennych obszarów w okolicznych okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy a także Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma rzadkimi gatunkami roślin i ptaków.

Wybierając na wakacje Sopot powinno się przeznaczyć trochę czasu na odwiedzenie też Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam znaną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Ponadto do Gdyni można dotrzeć rowerem specjalną ścieżką rowerową albo na piechotę piaszczystym brzegiem.


Author: k.s.