Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Wakacje na wybrzeżu i w górach

Polska to kraj, który daje spore możliwości pod względem atrakcyjnego spędzania letniego urlopu. Jest tu bowiem wiele ciekawych krajoznawczo i historycznie miast, a bliskość morza i gór zapewnia zróżnicowane niezapomniane wrażenia. Mimo to ostatnio wiele osób preferuje wyjazdy za granicę na urlop.
plaża
Author: popofatticus
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie wynika to jednak z faktu, że ludzie nie zgłębili wystarczająco uroków swojego własnego kraju. Powtarzającym się dylematem wakacyjnym dużej liczby osób jest to, czy spędzać dni wolne na plaży, czy w górach. Obydwie formy posiadają grono zwolenników, część ludzi decyduje się na obie wersje. Na terenie Polski jednak góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, toteż w przypadku krótkiego urlopu nie w każdym przypadku może się to udać. W każdym razie oferta jest niezwykle bogata i zachęcająca, a w sezonie letnim kurorty nadmorskie takie jak na przykład Łeba czy w górach jak Poronin - , przeżywają prawdziwe oblężenie.

Kiedy się wybrać?

Wielu ludzi przed nadejściem lata staje również przed wyborem konkretnego terminu wczasów. Powinno się bowiem mieć na uwadze, że terminy takie jak koniec lipca i początek sierpnia są zwykle najpopularniejsze wśród wczasowiczów. W tym czasie w miejscowościach nadmorskich zapewne spotka się największe tłumy, szczególnie gdy jest sprzyjające pogoda. Części ludzi to jednak nie przeszkadza, poza tym nawet nad Bałtykiem zdarzają się wyludnione fragmenty wybrzeża, na których nikt nie przeszkadza w wypoczywaniu. Dla tych jednak, którzy wolą całkowitą samotność i ciszę na urlopie, zalecany jest wyjazd w innym terminie niż najpopularniejsze terminy wakacyjne.

Popularne kurorty

Zarówno nad morzem, jak i w polskich górach są rozmaite miejscowości, z których niektóre zyskały status chętnie odwiedzanych kurortów. Zwykle są to najbardziej atrakcyjnie zlokalizowane miejsca, o atrakcyjnych widokach. Na przykład Karpacz, znana miejscowość w górach, leży u podnóża góry Śnieżki. Nadbałtyckie miejscowości takie jak Rewal (sprawdź: ) czy Sopot w sezonie przeżywają zupełne oblężenie. Nierzadko kurorty tego rodzaju nie są nawet dużymi miastami. Czasami bywa także, że tak dużą popularność zyskują dzięki walorom uzdrowiskowym, na przykład gdy występują tam wody i różne surowce lecznicze.