Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Ustronie Morskie - miejscowość na super wczasy

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który stromo opada ku piaszczystej i rozległej plaży. Ongiś niepozorna osada rybacka dziś jest kurortem, do którego by spędzić wakacje nad Bałtykiem przyjeżdża kilka tysięcy urlopowiczów.

Wakacje nad morzem
Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – nieduże domki fantastycznie komponują się tutaj z okoliczną naturą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim trzeba zajrzeć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż uchowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż 65 tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również ośrodek uzdrowiskowy – mieści się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest nadzwyczaj urokliwa – doskonale współgrają tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Dużym walorem jest również tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 - 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, w szczególności jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego dobrego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Mieści się tutaj także przystań rybacka, gdzie można obserwować wielobarwne kutry wracające z porannych połowów i nabyć świeżą rybę bezpośrednio z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim powinno się zwiedzić największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto też wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Przeczytaj więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niezwykle atrakcyjny jest również szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat).

*** Całkowitą propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki: - noclegi Ustronie Morskie - domki Ustronie Morskie - pensjonaty Ustronie Morskie - wakacje 2014