Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych czyli z jakiego powodu warto odwiedzić Dubaj

Egzotyczne kraje od dawna bardzo kuszą urlopowiczów, w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się Afryka czy Azja. Niezwykle modny zaczyna też być Dubaj, jedno z większych miast leżących na Półwyspie Arabskim. Rejon ten od dawna jest znany z ogromnych zasobów ropy naftowej, która dała duże bogactwo jego mieszkańcom.
Dubaj
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Lecz rządzący tam wiedzą, że ropa kiedyś się skończy, i zdecydowali się zainwestować pieniądze w rozwój turystyki. A że rejon ten ma również pod tym względem bardzo duży potencjał, to przez ostatnie lata Dubaj wakacje wyrósł na jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku turystów z połowy świata. Jednak kusi on nie tylko przepięknym morzem i wieloma atrakcjami, ale także ogromną ilością sklepów i butików. W Dubaju swoje placówki mają wszystkie znane koncerny kosmetyczne i odzieżowe, a cały miesiąc promocji, loterii i zakupów przyciąga miliony osób chcących coś interesującego zakupić.Lecąc na wakacje w styczniu można nie tylko świetnie wypocząć, ale też przywieźć wiele drobiazgów upolowanych w atrakcyjnych cenach. Z powodu odległości dzielącej nasz kraj od Dubaju liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami, niż przy bliższych krajach. Sam lot trwa około sześciu godzin, ale za to na miejscu wszystkich turystów przywitają niesamowite widoki i wielki przepych. Ogromnym wzięciem pośród turystów szczególnie się cieszą loty z Wrocławia, właśnie z tej miejscowości jest obsługiwana jest regularna siatka połączeń do Dubaju kilku różnych przewoźników.

Przeważnie wycieczki do Dubaju trwają tydzień lub dwa, jeśli ktoś ma taką możliwość to jednak dłuższy pobyt będzie znacznie lepszy. W Dubaju jest taka ilość rzeczy do oglądnięcia, że tydzień to po prostu będzie zbyt mało, żeby wszystkie ciekawe miejsca zobaczyć. Z pewnością zachwycają swoim pięknem niesamowite, piaszczyste plaże z rafami koralowymi, ale coś dla siebie znajdą miłośnicy innych rozrywek i atrakcji. Zwłaszcza warty odwiedzenia jest najwyższy budynek świata, panorama z jego widokowego tarasu jest naprawdę niezwykła i długo się ją pamięta.