Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Kilka dni w Pekinie, zatem co umieścić na liście kluczowych punktów, by jak najlepiej poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, jakie wielu z nas umieścił na liście pragnień. I świetnie nadaje się nawet na kilkudniową wycieczkę, ponieważ dwutygodniowy urlop nie u wszystkich jest możliwy do zrealizowania. Co wpisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my mamy plan udać się do tego miasta?


Nade wszystko – Zakazane Miasto. To chyba szczególnie znane pośród turystów miejsce, jakie jest największym na świecie drewnianym zespołem pałaców. Zapewne nie obejrzymy wszystkiego w jeden dzień, lecz nawet jeden dzień starczy, aby zaparło nam dech w piersiach, gdyż jest tam po prostu wyjątkowo. Zespół pałacowy nieustannie jest odrestaurowywany, toteż można zwiedzać coraz więcej i więcej.
Pekin
Source: pixabay.com


Drugim punktem robionej listy powinien być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – wielka i zachwycająca. Znajdziemy w niej m.in. przeróżne odsłony posągu Buddy, np. Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, jakiego otacza 4 królów. Należy też pamiętać o Letnim Pałacu, jaki choć nie mieści się niedaleko centrum miasta, to niezaprzeczalnie jest godny zwiedzenia (sprawdź nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, zatem jedyną możliwością jest taksówka, ale na pewno się nie zawiedziemy.
Azja
Source: pixabay
Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcemy zobaczyć, z tej przyczyny ich cena może się różnić. Na zwiedzanie nie mamy nazbyt dużo czasu, zatem nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to także znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie odnajdziemy w Badaling. Można się tam jechać autobusem, taksówką bądź skorzystać z propozycji wyjazdów proponowanych przez biura podróży. Nie zapominajmy, by wziąć buty sportowe, ponieważ niektóre części Muru są naprawdę trudne do przejścia.


Jeśli akurat Pekinu nie dodałeś na listę miast, które chciałeś zwiedzić, może wybierzesz inne? Może to być np. Bruksela, istotne jest, aby podróżować, nie siedzieć w miejscu, bowiem to wspomnienia będą dla nas znaczące w późniejszym wieku (kliknij). W każdym mieście można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, więc już dzisiaj poszukaj dogodnych cenowo wycieczek albo niekosztownych biletów na samolot, a czekają cię rewelacyjne wrażenia.