Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Jak otworzyć biznes w Niemczech?

Wysokie składki ZUS, podatki, ciągłe borykanie się z patologiami urzędniczymi. Wszystko to sprawia, że operatywni rodacy czują się odstraszani od zakładania własnych firm.


Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Coraz to więcej osób stawia na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych krajów, oczywiście bez wyjeżdżania z naszego kraju.

Nie chcesz, żeby intrygujące teksty Ci umknęły? Zatem na pewno spodoba Ci się kluczowa witryna, na której można przeczytać nowe wpisy.

A czy takowa emigracja podatkowa miałaby sens w Niemczech? Polacy mają prawo zakładać działalność w Niemczech na tych samych prawach co Niemcy od maja 2011 roku. Nie musimy być zameldowani w Niemczech, ażeby otworzyć spółkę GbR czy jednoosobową firmę - Gewerbe. Wystarczy, że nasza jednostka będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Uruchomienie "wirtualnego biura" u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi kłopotu, bo trudni się tym mnóstwo firm.


umowa
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Otwarcie działalności na obszarze Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, głównie w materii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie ma obowiązku ich płacenia. Niemiecką emeryturę możesz uzyskać wtenczas, gdy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Z kolei każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność musi płacić składkę ubezpieczenia zdrowotnego, jakie jest dużo większe niż w Polsce. Zależne jest od wielkości pozyskiwanych dochodów i wynosi mniej więcej 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Założenie najprostszej formy działalności gospodarczej, czyli Gewerbe, powinno zająć nie więcej niż parę godzin.


Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu firmy.

Jeśli bardzo emocjonuje Cię nakreślana w tym artykule kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html) opisującym podobne zagadnienia.

Koszt zarejestrowania działalności wynosi od 30 do 60 euro a także jest zależny od uzgodnień landu. Później pozostaje nam udać się do urzędu skarbowego celem uzyskania numeru podatkowego.