Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób skutecznie opracować domowe wydatki?

Zbliża się koniec miesiąca, a Ty znowu zamyślasz odmrażać gotowe jadło do dnia wypłaty? Widmo nadprogramowych kosztów Cię przeraża? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się w jaki sposób efektywnie zaplanować domowe wydatki.


Określenie planu domowych wydatków rozpoczynamy od spisania wszystkich kosztów, jakie trzeba ponieść.


Na początek przyjrzyjmy się tylko następnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego potrzebne? Rachunki, paragony (przykładowo za duże zakupy spożywcze), a także zeszyt i ołówek. Na samym środku wpisujemy sumę netto naszych zarobków (uwzględniając dodatki dla przykładu w postaci bonusów). Część pierwsza dotyczyć będzie wydatków, jakie są stałe, czyli: należność za gaz, prąd, czynsz , telewizję, raty kredytu, ubezpieczenia, wydatek na benzynę i przejazdy miejską komunikacją - wszystkie sumy notujemy obok a pod spodem sumujemy. Następna partia kosztów to te, które przeznaczamy na cele konsumpcyjne - sprawunki spożywcze, wyjścia do kina - kolejny raz - oddzielamy oraz sumujemy.
filarum pożyczki
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com


Porównujemy przewidywane wydatki z kwotą wynagrodzenia. Jesteś na plusie? To wspaniale, można przejść do drugiego kroku. Wyszedłeś na minus? Przeanalizuj raz jeszcze powstałe koszty po czym pomyśl, które z nich możesz obniżyć, względnie skorzystaj z Filarum pożyczki. Miej na względzie, że główne wydatki mogą wynieść do 60% wielkości comiesięcznego wynagrodzenia.


Gdy zdamy sobie sprawę, jak wiele faktycznie wydajemy w przeciągu miesiąca, możemy przejść do budowania planu budżetu domowego na cały rok. Biorąc pod lupę pierwszy miesiąc, próbujmy oszacować koszty w poszczególnych miesiącach do końca roku.