Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Co należy do zadań osoby, jaka poszukuje pracy na tego typu etacie jak stróż?

Czy wiesz, że od osób, które pragną pracować jako stróż danego obiektu, nie nakłada się zazwyczaj jakichś wygórowanych wymogów? Oczywiście preferowane są osoby, jakie mogą wykazać się wykształceniem np. licealnym, znają przepisy przeciwpożarowe oraz ewentualnie mają już doświadczenie w działaniu na zbliżonym stanowisku.


Potoczne oznaczenie takiego stanowiska to odźwierny, jednak w ogłoszeniach o pracę stosuje się także określenia: stróż.
Do jego zadań należy utrzymywanie porządku na wyznaczonym terenie, którym może być np. parking (do sprawdzenia na tej stronie) czy też stadion. Ponadto w co poniektórych wypadkach (np. opieka nad budynkiem mieszkaniowym), taki dozorca posiada przymus zachowywania czystości nad obszarem przyległym do danej posiadłości. Ponadto tego typu dozór tyczy się także mienia, które mieści się w dozorowanym przez niego obiekcie. To właśnie z nim, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiać ktoś, kto zamierza dany obiekt odwiedzić. Pozostałymi słowami profesjonalny dozorca powinien poza obowiązkiem troszczenia się o estetyczny wygląd i stan technologiczny obiektu, odznaczać się również umiejętnościami interpersonalnymi.


poszukiwania
Author: Ttaaj
Source: http://www.flickr.com


Do pozostałych obowiązków osoby, jaka funkcjonuje na takim etacie jak dozorca jest również zapisywanie osób, jakie wchodzą i wychodzą z obiektu, nad jakim objął on swój dozór. Tego typu pracownik robi również drobne czynności konserwacyjne czy związane z utrzymywaniem porządku.
W ich ramach mógłby np. sprzątać liście przed wejściem do budynku albo zamykać okna, żeby przewietrzyć wnętrze danego obiektu. Pensje na tym stanowisku nie zaliczają się do największych, przy czym ma to swoje powody. Działalność nie jest wymagająca ani skomplikowana.