Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zadbać o swoją przyszłość?

Chcę odrobinę napisać odnośnie tego jak ludzie mają możliwość zabezpieczyć swoją starość, tzn. emeryturę. A należy wiedzieć, że w szczególności te w miarę zamożne osoby muszą orientować się, że jeśli nie chcą zrezygnować z ponadprzeciętnego standardu życia to w każdym przypadku powinny jakoś oszczędzać albo inwestować. Zwłaszcza czymś godnym zainteresowania są obligacje państwowe - i nie tylko te polskie! Trzeba dywersyfikować koszyk obligacji, bo przecież bez wątpienia nie możemy zbytnio ryzykować. Sam prywatnie nie lubię ryzyka - dobrze na tym wychodzę...


Author: pfala
Obligacje państwowe (więcej: są świetne, ponieważ przecież możemy być może nie zarobić za wiele, lecz przynajmniej sprawić, że nawet wielki kryzys ekonomiczny nie sprawi, że utracimy swój majątek. Bardzo często nadmierne ryzyko sprawia, iż w razie jakichś perturbacji możemy tracić sporą część swojego majątku. Czyli czymś istotnym jest to by nie myśleć, iż zainwestowanie w obligacje wyłącznie jednego państwa jest w porządku. I z tego powodu należy skorzystać z usług porządnych firm inwestycyjnych, które tak jakby słyną z bardzo dobrej efektywności. Na szczęście nie wszyscy inwestorzy to hazardziści, którzy za ostro grają.

Chcę również nieco wspomnieć odnośnie rynku alternatywnego - a więc jest bardzo duży sens w inwestowaniu kasy w takie nieco mniej znane spółki. Uważam, że jakąś tam część swoich inwestycji można ulokować w takie przedsięwzięcia. W końcu rynek alternatywny (ciąg dalszy: ) to naprawdę spore ryzyko, lecz także ogromna szansa na odniesienie sukcesu. A więc naprawdę warto ryzykować, bo potem zyski mogą być niezłe. Chociaż naturalnie wcale nie muszą... A więc należy zachować całkowitą ostrożność, a zapewne wszystko będzie dobrze. Takie przynajmniej są założenia - nie ma większego sensu być ciągłym pesymistą.


Trzeba być raczej realistą - tym człowiekiem, który dobrze wie, że jeżeli pragnie dobrze radzić sobie na emeryturze, w żadnym razie nie może być wielkim hazardzistą, chociaż naturalnie zachowawczość również nie jest czymś wskazanym. A więc podsumowując: jeśli pragniesz zabezpieczyć własną przyszłość i pieniądze, żeby nie biedować na emeryturze, musisz rozpocząć działania już teraz. Jeśli o tym zapomnisz, znacząco pogarszasz swoje szanse na taką emeryturę o jakiej w tym momencie marzysz. Pewnie zależy Ci na szczęśliwej emeryturze, a więc nigdy nie możesz zignorować tego zagadnienia.