Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Myślisz do jakiego bałtyckiego kurortu się wybrać? Dobrym wyborem jest Kołobrzeg, niezwykle ciekawe i pięknie położone miasto

Dla tych, którzy pragną spędzić czas wakacyjny nad Morzem Bałtyckim, miastem niezwykle ciekawym może się okazać Kołobrzeg. Powszechnie znany jako potężne uzdrowisko a także miejsce organizacji znanego festiwalu, może się poszczycić ciekawymi zabytkami. Na jakie z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu
Author: Lizzie Benton
Source: http://www.flickr.com
Wśród najbardziej cennych zabytków Kołobrzegu znalazł się ratusz, któremu powinniśmy przyjrzeć się bardziej dociekliwie. To interesujący przykład neogotyckiej architektury, jaki jest jednocześnie ciekawym zabytkiem z I połowy 19 wieku. Powinniśmy również odwiedzić kołobrzeską konkatedrę, określaną jako jeden z najciekawszych przykładów sztuki sakralnej na polskim Wybrzeżu. To interesujący przykład gotyckiej architektury, jakiego najbardziej znamiennym elementem stała się wysoka wieża. W kościelnym wnętrzu nie brak ciekawych zabytków sztuki sakralnej, jednocześnie na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.

Istotnym elementem w przestrzeni miejskiej tego nadmorskiego kurortu jest także latarnia morska. Zbudowana w początkowych latach 20 wieku, po zniszczeniach II wojny światowej została dokładnie odbudowana. Spichlerze, zabytkowe kamienice oraz cudowna Baszta Prochowa to pozostałe skarby miejskiej zabudowy. Kołobrzeg może się jednocześnie pochwalić interesującymi placówkami muzealnymi. Tą najwspanialszą jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się pochwalić ciekawą wystawą plenerową oraz ciekawymi eksponatami, prezentowanymiw specjalnym pawilonie wystawowym.


Dla wielbicieli nadmorskich atrakcji, pobyt w Kołobrzegu to idealna opcja na lato. Samo miasto może się pochwalić licznymi atrakcjami, a wycieczki po jego okolicy również mogą sprawić letnikom wiele miłych wrażeń. Zachętą do wypoczywania w tym kurorcie jest jednocześnie wspaniale rozwinięta infrastruktura turystyczna, dzięki czemu każdy bez trudności może tu znaleźć noclegi na właściwym poziomie.

Hotel Kołobrzeg to nie kłopot (chociaż w sezonie warto się pośpieszyć), i nieważne czy szukamy standardowego pensjonatu, czy może chcemy coś bardziej ekskluzywnego, jak spa wellness hotel. W jednym, jak i drugim miejscu można zarezerwować pokoje i cieszyć się okresem wakacyjnym. Przemyślmy, na czym nam zależy i jakiej wysokości budżet możemy przeznaczyć na urlop.