Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Pomysł na firmę: druk wizytówek

W obecnych czasach nadzwyczaj ciężko zdecydować się na założenie swego interesu. Wszystko dlatego, że rynek jest praktycznie pełny i próba jego podbicia bywa bardzo ryzykowna dla inwestora.


Jeżeli jesteśmy jednak odważni jak też posiadamy pewne rezerwy finansowe, to może warto spróbować? Interesującym pomysłem na swój interes może być założenie drukarni.


widok - firma
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com
Co będzie konieczne do uruchomienia interesu, jakim jest własna drukarnia? Dużo zależy od tego, czym szczegółowo nasza drukarnia miałaby się trudnić. Możemy się zająć drukiem wielkoformatowym, jednak możemy również postawić na świadczenie usług takich jak druk ulotek, wizytówek, prac (zobacz coach) magisterskich, szablony wizytówek. Im w wyższym stopniu poszerzymy naszą działalność, tym większa szansa, iż znajdzie się jednostka zaciekawiona naszymi usługami. Do otwarcia własnej drukarni konieczne będzie w miarę ciekawe lokum. Warto poszukać lokalu, który mieści się w pobliżu dowolnej uczelni, szkoły. Wtedy dodatkowo będziemy mogli liczyć na korzyść w postaci ksera. Dużą barierą dla nowych firm jest właśnie koszt kupna sprzętu, koniecznego do zaczęcia działalności. Jeżeli posiadamy już lokal, wówczas powinniśmy nabyć komputery. Z pewnością nie obejdzie się także bez kupna drukarek. Ich ceny są ogromne. Jeśli zajmiemy się drukiem offsetowym to musimy liczyć się z sumą od kilkudziesięciu tysięcy złotych w górę, na kupno drukarek. Do tego dochodzą koszty papieru, który jest wymagany do zaczęcia działań.


Do założenia działalności wymagać będziemy również osoby mającej pojęcie o grafice komputerowej.


Ktoś, kto posiada informację na temat programów graficznych a także umie efektywnie je obsługiwać, jest niezmiernie potrzebny. To właśnie taka osoba może na dodatek projektować dla odbiorców wizytówki biuro rachunkowe, katalogi, plakaty, jakie następnie będziemy drukować. I