Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Czy Ty również masz chęć na weekendowy wypad z miasta? Masz swoje ulubione miejsca czy ciągle ich poszukujesz? Oto nasza propozycja

Jak życie w ogromnym mieście potrafi wymęczyć i zniechęcić do wszystkiego wiedzą najlepiej żyjące tam na stałe osoby. Nie tylko denerwujące jest to, że codziennie dokucza hałas, to dochodzi do tego smród spalin, utrudnienia spowodowane na przykład robotami drogowymi czy inne miejskie zakłócenia. Chciałoby się przyznać, iż wielkie ośrodki miejskie są dobre do pracy, do załatwiania rożnych spraw, jednocześnie, gdy pojawia się czas na odpoczynek wiele osób ucieka tak daleko, jak tylko jest w stanie. Ażeby jak najdalej od miasta. Też zaliczasz się do tej grupy?

w Ciechocinku
Author: jbquig
Source: http://www.flickr.com
Jeśli tak, Twoja reakcja jest zupełnie zwyczajna. Po całym tygodniu pracy masz po prostu dość miejskiego gwaru, chaosu i zanieczyszczonego powietrza, potrzebujesz zaś relaksu na łonie natury. Starasz się wyjechać gdzieś, gdzie poczujesz się jak na wakacjach u babci, kiedy otaczająca Cię natura była czymś zwyczajnym i powszechnym. Tęsknisz za tym klimatem, trudno się dziwić. Nie dość, że to okres dzieciństwa to jeszcze w tak wspaniałym wydaniu. Jeśli zaś lubisz zostać w mieście nawet w czasie weekendu ba, nie wyobrażasz sobie życia gdzie indziej, to po prostu lubisz miasto. Nie przeszkadza Ci chaos, hałas i tłum ludzi, to dopiero w tym klimacie odpowiednio się odnajdujesz. Co więcej, nie potrafisz żyć bez ludzi, a każdy wyjazd na odludzie jest dla Ciebie udręką.

wypoczynek w Ciechocinku
Author: Polska Zielona Sieć
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które pragną gdzieś wyjechać, by poczuć się bardziej korzystnie mają trochę gorzej, bo ciągle są zmuszeni szukać miejsc, do jakich warto pojechać. Być może już mają swoje ulubione miejsca, ale z drugiej strony chcieliby odkryć coś nowego. Miastowi mają łatwiej, zostają i nie muszą myśleć o tego typu problemach. Jeśli jednakże jesteś w grupie „ucieczkowej” i nie masz pomysłu na weekendowy wyjazd, być może zainteresuje Cię pobyt w sanatorium w Ciechocinku. Szczegóły tu - .

Ciechocinek jest typowo uzdrowiskowym miastem. W mieście prawie nie ma przemysłu, są za to szpitale uzdrowiskowe, prewentoria, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, ośrodki wczasowo-turystyczne, hotele a także pijalnie wód. Ciechocinek jest bogaty w naturalną zieleń, znajduje się tu pełno parków, skwerów, więc każdego roku zjawia się tu sporo kuracjuszy. Najbardziej popularne są wody lecznicze: bromkowe, jodkowe, żelaziste, chlorokowo-sodowe, albo borowe. W Ciechocinku z powodzeniem możemy wyleczyć choroby narządów ruchu, ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, lecz także kobiece, układu oddechowego, choroby układu nerwowego oraz krążenia.

Warto pomyśleć o Ciechocinku jako o miejscu kolejnej „ucieczki” z miasta. Czy będzie to wyjazd leczniczy czy po prostu weekendowy, na pewno spowoduje, iż poczujemy się lepiej i powrócimy do naszego szalonego miasta bardziej zrelaksowani i przygotowani na kolejne wyzwania.