Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

W jakie górskie rejony dobrze jest się wybrać? Jakiego rodzaju atrakcje trzeba zobaczyć w Karkonoszach?

Wyjazd w góry jest świetnym pomysłem zarówno na krótki wypad jak i na dłuższy pobyt. Zamiast w Tatry, jakie są bardzo oblegane przez przyjezdnych warto wybrać się do Karkonoskiego Parku Narodowego. W tym miejscu możemy naprawdę poczuć się blisko natury oraz zarazem wypocząć. Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w tym rejonie oraz gdzie dobrze będzie się udać?


hotel spa
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Na pewno warto wynająć hotel (www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/THE-CLEOPATRA-LUXURY-RESORT-MAKADI-BAY/9055/40-5259-24FF.html) Szklarska Poręba to idealne miejsce na bazę noclegową. Miejscowość ta jest tak dobrze położona, iż możemy z tego miejsca nawet pieszo zwiedzić sporo ładnych atrakcji. Amatorzy pieszych wędrówek z pewnością znajdą dla siebie sporo wspaniałych szlaków. Już choćby w bliskiej odległości mamy urokliwy Wodospad Kamieńczyka, który wart jest zobaczenia. Osoby, jakie przyjeżdżają w góry przede wszystkim dla oglądania jedynych w swoim rodzaju widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą niesamowity krajobraz. Można udać się na Szrenicę, gdzie widoki zrekompensują nam cały wysiłek, który musimy włożyć w wdrapanie się na wysokość około 1300 metrów. Tak samo piękne są Kotły Śnieżne, są to majestatyczne kotły polodowcowe, jakie znajdując się w okolicy po prostu musimy zobaczyć. Są one pozostałością ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przydatny będzie hotel spa wellness, w którym zregenerujemy swoje siły. Będąc w tamtym rejonie nie sposób nie wstąpić do Zamku Chojnik.

Jeśli myślisz, że ten tekst jest godny zainteresowania, to bez obaw kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tutaj (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/malopolskie/krakow/krakow-bonarka-salon-firmowy-132) materiał - on również Cię zaciekawi.

Jest to przepiękna monumentalna budowla leżąca na szczycie góry Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko schodzące do doliny o działającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek Chojnik został wybudowany w Średniowieczu, a związana jest z nim pewna legenda. Jest to historia o księżniczce Kunegundzie, jaka była córką właściciela zamku. O to by się z nią ożenić starało się wielu rycerzy. Natomiast ona stawiała im jeden warunek, a mianowicie obiecała, iż wyjdzie za mąż za tego kto na koniu okrąży mury zamku.


hotel z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zadanie to było tak naprawdę nie do wykonania z powodu bardzo stromego zbocza, przez co zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia pojawił się jeden, który spodobał się księżniczce i udało mu się wykonać zadanie, jednak sam rycerz stwierdził, że nie ma zamiaru żenić się z osobą, przez którą zginęło tyle odważnych osób. Księżniczka nie mogła znieść takiego upokorzenia więc rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, jaki był ofiarą nieudanej próby objechania zamku, odwiedza to miejsce jako duch pojawiająca się jako jeździec na koniu. Warto samemu sprawdzić tą legendę.