Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad naszym morzem?

Wybrzeże Bałtyku od dłuższego czasu przyciąga ogromnie wielu turystów. Zdecydowana większość z nich wypoczywa w najpopularniejszych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy wyszukują terenów znacznie bardziej spokojnych mogą odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jantar posiada nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednak niezwykle wspaniale przygotowaną na przyjęcie turystów. Noclegi Jantar znajdziemy tak naprawdęw ośrodkach wypoczynkowych i domach wypoczynkowych. Noclegi Jantar to duża oferta między innymi całorocznych pokoi dla zainteresowanych. Bogatą ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na odpoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma w tym momencie konkretnych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie już dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić mogą poznać historię wsi, ale tak naprawdę zobaczyć modną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać własne położenie na przeszłym szlaku bursztynowym do własnej promocji. Dlatego też każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.Statki na morzu
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyne atrakcje w Jantarze. Przede wszystkim większość turystów przybywa tu z uwagi na wspaniałą plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika po wiosce występuje pisarz Leszek Michalik. Wioskę można pozwiedzać szczególnie dobrze prezentuje się w okresie letnim. Zwolennicy entomologii tak naprawdę najchętniej zobaczą park owadów. Ciekawe miejsca znaleźć można także w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Dość ciekawym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich stworzono rezerwat kormoranów. Działa tutaj również Muzeum Zalewu Wiślanego.