Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju specjalistycznch programów zaczynają używać hotele, dlaczego powinny z nich korzystać.

Obecne hotele potrzebują coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań informatycznych do sprawnego działania. Aktualnie coraz częściej ludzie zaczynają korzystać z internetowych serwisów rezerwacyjnych, w których da się załatwić wszystko nawet z płatnością bez konieczności kontaktowania się z konkretnym obiektem. Jednak aby to było wykonalne, to hotel taki musi posiadać odpowiednie oprogramowanie, które współdziała z systemami firm obsługujących portale internetowe.


hotel
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązania tego typu są naprawdę zaawansowane i nowoczesne, a hotele, które ich nie posiadają po prostu mogą zacząć tracić klientów. Dlatego też na pewnym etapie rozwoju, jeśli nie chce się pozostawać w tyle za konkurentami, konieczny będzie sprawnie działający system rezerwacyjny (taki jak na przykład: ), dający możliwość współpracy z internetowymi portalami. Tego typu system powinien pozwalać na automatyczne rejestrowanie rezerwacji na noclegi, przy jednoczesnej obsłudze przez osoby odbierające telefony od chętnych gości. Często oprogramowanie tego typu to tylko jeden z kilkunastu części bardziej rozbudowanych programów do obsługi hoteli. Bliżej się przyglądając takim narzędziom nietrudno zauważyć, jak będą one jak duże możliwości dają. Nowoczesny system hotelowy składać się może nawet z ponad dziesięciu modułów, odpowiednio ze sobą współpracujących i przekazujących informacje. Podstawę najczęściej stanowią narzędzia zarządzające rezerwacjami, bo w tym obszarze nie można sobie pozwolić na żadne wpadki, przykładowo wynająć jednego pokoju dwóm różnym osobom.


rezerwacja
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli dołoży się do tego moduły zbierające dane o gościach hotelu i pozwalających na ich analizowanie, to otrzyma się potężne narzędzie do podejmowania ważnych decyzji wiążących się z kierowanie hotelem. Oprócz tego system hotelowy (więcej: rezerwacyjny system hotelowy) mogą posiadać moduły marketingowe, kadrowe i księgowe, pozwalające na obsługę tych obszarów w swoim obiekcie. W tych bardziej skomplikowanych znajdzie się także możliwość integrowania danych z innymi programami przy pomocy różnych interfejsów, a także sterowania różnymi elementami wyposażenia hotelu.