Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Wiadomości na temat egzekucji należności w Niemczech.

Najważniejsze szczegóły na temat odzyskania należności w Niemczech należałoby poznać, jeżeli dokładnie taka sprawa nas w konkretnym momencie będzie dotyczyć. Otóż, skoro posiada się biznes w kraju lub poza jego granicami to istnieje niebezpieczeństwo, iż odbiorca nie zapłaci za wybrane świadczenia.

Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Na przykład, jeżeli prowadzi się przedsiębiorstwo w Niemczech to też może się tak zdarzyć. W takiej sytuacji warto szybko zareagować, szczególnie, gdy chodzi o spore kwoty. Jeśli zagraniczny odbiorca nie wywiązuje się z zapłaty w wyznaczonym terminie to pierwszym posunięciem jest przesłanie wezwania do zapłaty - więcej na wezwanie powinno zawierać specyfikację zobowiązania oraz zawiadomienie o tym, że w razie niedokonania zapłaty albo opóźnienia sprawa zostanie przekazana do egzekucji należności, co związane będzie z kolejnymi wydatkami obciążającymi osobę zadłużoną. Kiedy dłużnik nie odpowie na powiadomienie płatnicze to trzeba bezzwłocznie pomyśleć o takim rozwiązaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się konkretne kancelarie, tak samo na terenie Polski, jak i w Niemczech. Rodzime biura będą mieć swoje niemieckie filie w poszczególnych miejscowościach, a więc proces rewindykacji potoczy się bez przeszkód.Windykatorzy pracujący w tych biurach biegle posługują się językiem niemieckim, jak również posiadają fachową wiedzę w dziedzinie prawa oraz pozostałych postanowień związanych z rewindykacją na terenie Niemiec. Fundamentalna rozbieżność między polskim a niemieckim prawem odwołującym się odzyskiwania należności polega na tym, że polski porządek zakłada ochronę osoby poszkodowanej. Panujący w Niemczech porządek z kolei dotyka ochrony zadłużonego.
W związku z tym kancelarie zajmujące się egzekwowaniem należności w Niemczech powinny pozostawać bez porównania bardziej rygorystyczne w stosunku do dłużnika. Osobie zadłużonej przesyła się formalne powiadomienie zapłaty, równocześnie telefonując do niego. Kiedy dłużnik w dalszym ciągu nie wpłaci pieniędzy, agencja prowadząca sprawę windykacyjną, w zgodzie z wierzycielem zdecyduje się na skierowanie sprawy na wokandę sądową.

Może to obejmować postępowanie zwykłe albo postępowanie Mahnprocedure, podczas gdy to dojdzie do zajęcia majątku dłużnika przez komornika. Zagwarantuje to szybkie oraz bezproblemowe postępowanie, a także niskie koszty procedury. Już zresztą do dwóch miesięcy można oczekiwać uzyskania tytułu egzekucyjnego. Przeciwko zadłużonemu mogą również zostać zasądzone dodatkowe koszty. O ile natomiast pozwany nie będzie w stanie spłacić zobowiązania lub wykręca się, dochodzi do postępowania zwykłego. Wówczas wierzyciel ma szansę liczyć na wszechstronną pomoc ze strony kancelarii windykacyjnej.