Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Wakacje w tropikach

Biuro podróży proponuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. Karaiby obejmują geograficznie: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp leżących na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku i stosunkowo szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.Razem obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma
Author: Joe deSousa
Source: http://www.flickr.com
Dominikana - wycieczki

W skład wysp Karaibskich wchodzi Dominikana. To drugie co do wielkości, po Kubie - państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana ma niesamowity czar. To prawdziwy raj na ziemi. Są tam liczne palmy kokosowe, przepiękne plaże piaszczyste, krystalicznie czysta, błękitna woda oraz naturalne rafy koralowe. Tubylcy Dominikany są bardzo gościnni, pełni energii i nieustannie uśmiechnięci. Dominikana zapewnia też wspaniałe egzotyczne smaki - przepyszne owoce, świeże warzywa, niepowtarzalne owoce morza oraz dania z grilla.Na Dominikanie można więc rozkoszować się odpoczynkiem na rajskich plażach albo korzystać z szerokiej oferty sportów. Można grać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie albo nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, przezroczyste wody w koło Dominikany stwarzają wspaniałe warunki do nurkowania. Znaleźć tam można rafy koralowe, ogrom ryb, jaskinie, a nawet zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Punta Cana, La Caleta, San Juan, wyspy Saona i Watalina a także od strony Oceanu Atlantyckiego - Samana i Montecristi.

Będąc na Dominikanie, warto wybrać się też na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejscowości. Playa Cofresi jest położona około 6 km od Puerto Plata. Jest słynna dzięki bogatym pokładom bursztynu, egzotycznym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy porośniętej tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

Położone jest 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża północnego.

windsurfing
Author: Albert Torelló
Source: http://www.flickr.com
Dominikana - nurkowanie
Jest to wspaniałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na niezwykle wysokie fale na plażach nie można uprawiać motorowych sportów w wodzie i windsurfingu. Sosua jest więc wspaniałym miejscem dla turystów, szukających rozrywek i aktywnego odpoczynku. Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka położona w małej zatoczce.Znajdują się tam charakterystyczne kolorowe domy, kafejki i restauracyjki, kutry rybackie oraz piękna plaża. To wszystko gwarantuje spędzenie spokojnych wakacji. Koniecznie sprawdź!