Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Konta firmowe – dla kogo, jakie korzyści

Decydując się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, zmuszeni jesteśmy stale dbać o finanse naszej firmy. Z racji tego, że dziś przedsiębiorca jest człowiekiem innowacyjnym, otwartym, a zwłaszcza mobilnym swoje firmowe fundusze lokuje na przygotowanym do tego celu koncie firmowym. W ofertach banków na dalszym planie batalii o klienta znajdziemy oferty indywidualnych kont dla przedsiębiorców


banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Podobny rachunek są zmuszeni założyć właściciele nieprowadzący biznesu solo, w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Praca (zobacz godziny pracy 2019) na własny rachunek nie wymaga tworzenia odrębnego konta.

Jak to zwykle bywa przy inwestycjach, początki z kontem nie są „kolorowe”. Także wówczas trzeba płacić za różne opłaty. Bank może wymagać regulaminowej stawki m.in. za sam fakt prowadzenia rachunku, kolejną kartę (np. debetową) czy – szczególnie ważne dla właścicieli – wszelkie przelewy do urzędów rozliczeniowych: US i ZUS. Za wszystkie podobne opłaty w najmniej opłacalnym scenariuszu właściciel zapłaci nawet do stu złotych miesięcznie! Nieliczne z banków posiadają aktualnie bezpłatne konto firmowe jak .

W dłużej perspektywie konto firmowe może mieć decydujący wpływ przy decydowaniu się na rachunek inwestycyjny bądź kredyt. Powiązanie z bankiem, staż w banku – te elementy wpływają na wyższe zyski dla banku. W przypadku kredytów prowizje są niższe, przy inwestycjach stawki idą w górę.

Paradoksalnie wyłączny dostęp do konta przez sieć dla niektórych właścicieli może się okazać… trudnością. Licząc kilka takich strat miesięcznie i rozważymy przeniesienie konta do drugiego banku. Prowadzący działalność w drobnych usługach muszą dostarczać swój utarg fizycznie, czyli stawić się osobiście do okienka bankowego. Banki wyliczają za podobne usługi wysokie prowizje.

Otworzenie rachunku firmowego dobrze poprzedzić analizą konkurencyjnych ofert. Startujący z kontami firmowymi określiliby pierwsze miesiące płacenia sloganem „złe miłego początki”. Ostatecznie rekompensuje je stały dostęp do historii operacji między firmami, większe taryfy i zdalna dostępność do bankowości internetowej.