Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób rozliczyć PIT krok po kroku

Za rozrachunek z urzędem skarbowym weź się od razu.
dokumenty podatkowe
Author: Manchester City Library
Source: http://www.flickr.com
Chociaż masz na to jeszcze sporo czasu, jako że zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, lecz nie czekaj na ostatni dzwonek (szczególnie, gdy możesz otrzymać zwrot podatku). Należałoby przedtem dokładnie stwierdzić: co, na jakiej podstawie i w ramach którego limitu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016 - więcej o PIT - albowiem dzięki temu możemy zaoszczędzić. Unikniesz również pośpiechu a także zdenerwowania, a to może być przyczyną kosztownych nieporozumień bądź omyłek. Objaśniamy, w jaki sposób wypełnić pit za 2017 online kroczek po kroczku.

Przy wypełnianiu zeznania rocznego potrzebny będzie PIT-11, który powinieneś dostać od własnego pracodawcy (czy też zleceniodawcy). Jeśli w ciągu roku pracowałeś w kilku punktach, powinieneś skompletować pity od wszelkich chlebodawców. Zawierają one informacje tyczące się zysków, kosztów ich otrzymania i pobranych w przeciągu roku zaliczek jak też składek - rozliczenie pit 2016.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy wpis, to bez ociągania wejdź na ten link - to bardzo wiarygodna treść (https://pieczatki.pl/rybnik/), która opisuje zbliżoną tematykę.

Począwszy od stycznia 2015 obowiązują nowe wzory blankietów fiskalnych PIT-37, PIT-36L, PIT-39 a także załączników PIT-D i PIT-O. PIT 37 uzupełniasz, gdy dostawałeś np. wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Zacznij od zebrania informacji o swych przychodach oraz pobranych zaliczkach. Gdy jesteś pracownikiem etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie czy też o dzieło, musisz otrzymać od pracodawców blankiet PIT-11.

obliczenia podatkowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
U samej góry formularza wpisujesz własny numer PESEL albo NIP.

PESEL jest dla osób, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej i nie będą objęte podatkiem VAT.

NIP będzie dla pozostałych osób - dla przykładu płatników podatków, składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne. W pozycji nr 5 wpisujesz rok 2016. W necie znajdziesz program pit - dowiedz sie więcej - dzięki jakiemu oddasz deklarację przez internet.