Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Góralskie domki oraz ciekawe szklaki turystyczne w Pieninach

Szczawnica to ładny region, jaki ochoczo odwiedzany jest przez wielu turystów. Posiada fascynujące atrakcje turystyczne, piękne i romantyczne widoki, oraz także ciekawe szklaki turystyczne. Szlaki turystyczne Szczawnica posiada niejedne, do najpopularniejszych przynależy szlak poprzez Wysoką na Przełęcz Rozdziela.

wędrówki górskie
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Kluczowym szlakiem pienińskim, jaki zaczyna się od Przełomu Dunajca, możemy wędrować poprzez szczyt o nazwie Borsuczyna, zaś następnie poprzez kolejne przełęcze, to znaczy poprzez Stachurówki i Kapralową Wysoką. Nieopodal Kapralowej Wysokiej odszukamy też kolejny szlak, jaki prowadzi na najwyższy szczyt w Pieninach, jaki ma aż 1050 m n.p.m. Ogromnie fascynującym miejscem w Szczawnicy jest także Wąwóz Homole, który jest ochoczo odwiedzany poprzez licznych turystów. Wąwóz ten jest niesłychanie niezwykły i zachwyca rozmaitą fauną i florą. Posiada blisko 800 metrów długości. Należałoby wybrać się także ze Szczawnicy do Durbaszkę i zwiedzić Jarmutę, to znaczy jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzbietów w tym regionie. Jest to niezmiernie reprezentatywna góra pochodzenia wulkanicznego. Jadąc do Szczawnicy, z pewnością należałoby zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, bowiem znajdziemy w nim jeszcze niemało interesujących szlaków wartych zainteresowania. Zobacz więcej na tej stronie: pieniny szlaki.

Jeśli przewidujemy dłuższy pobyt w Szczawnicy, naturalnie musimy znaleźć dla siebie właściwy nocleg. Baza noclegowa jest tu dosyć mocno rozwijana, w związku z tym z tym nie powinniśmy mieć problemów - zobacz: domki do wynajęcia szczawnica. Szczawnica domki oferuje, oraz także hotele, pensjonaty czy schroniska górskie. Wybór miejsc i obiektów noclegowych jest więc faktycznie mnogi. Warto wybrać nocleg w hotelu czy schronisku, z którego będziemy mieli dosyć blisko do szlaków i miejsc, które pragnęlibyśmy zwiedzić.Żeby odszukać dobry, pasujący nam nocleg w Szczawnicy, powinno posłużyć się Internetem. W Sieci odszukamy bazy noclegowe, dzięki którym łatwo i szybko odnajdziemy dobry nocleg, oraz także dokonamy rezerwacji.