Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Nowa usługa Ministerstwa Finansów znacznie usprawnia rozliczanie pitów

Rozliczanie zeznania podatkowego nigdy nie należało do najmilszych obowiązków. Jednak od kilku lat funkcjonują najróżniejsze metody, które znacznie owe formalności upraszczają.
pracownicy
Author: Green Office Engro
Source: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość rozliczania pitu przez Net.


Podatnik
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli mozolimy się z uzupełnieniem papierowego pitu i przysparza nam to trudności, a nasi znajomi mówią ciągle rozlicz pit przez Internet, to może warto wziąć te słowa do serca. Jest to bardzo dobry sposób na to, by szybko mieć z głowy te niemiłe formalności. Ważne jest to, iż rozliczanie zeznania przez Internet umożliwia ominięcie uciążliwych tłumów na poczcie. Ponadto specjalny skrypt jest wyjątkowo pomocny w wyliczaniu za nas większości kwot. Jeśli zatem bliscy zamęczają nas powtarzając rozlicz pit przez Internet, sprawdź rozliczenie pitu przez internet to może opłaci się ich posłuchać oraz ułatwić sobie życie.


pfr
Author: János Balázs
Source: http://www.flickr.com


W 2016 roku Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Nosi ona nazwę PFR i odnosi się do pitów 38 i 37. Jest to bardzo innowacyjna usługa, która powoduje, iż praktycznie nasze zeznanie podatkowe zostaje uzupełnione przez urzędników, a my otrzymujemy tylko kompletny formularz do posprawdzania oraz potwierdzenia. Naturalnie nie mamy obowiązku używania PFR - więcej pod wskazanym adresem. Jeżeli tego nie chcemy, to po prostu zignorujmy tę usługę. Lepiej jednak to przemyśleć, ponieważ jest to niezwykle pomocne.
Owa metoda bez wątpienia pozwoli uniknąć wielu błędów, zwłaszcza literówek, które są zmorą wielu osób. Jeżeli nasz pit nie jest skomplikowany, to być może wstępnie uzupełnione formularze bardzo ułatwią nam życie oraz pozwolą oszczędzić czas.