Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Gdy okazja jest wyjątkowa, to i cel eskapady oczywiście ma być wybrany nieprzypadkowo.

Podróż poślubna staje się wyjątkowa i to co najmniej z dwóch oczywistych powodów. Młodzi małżonkowie cieszą się, bowiem nareszcie skończyły się czasami dość stresujące i pracochłonne przygotowania do ślubu, a wspólny wyjazd jest fantastyczną okazją do przywoływania pięknych wspomnień oraz snucia planów na kolejne lata. Tymczasem z drugiej strony za parę lat już w większości przypadków małżonkowie nie posiadają tylu pieniędzy, aby pojechać za granicę.


Preferencje Polaków bywają bardzo zróżnicowane. Dla jednych spełnieniem najskrytszych marzeń będą wakacje na egotycznej wyspie, a pozostałych zadowoli kilkudniowy pobyt w Paryżu. Generalizując można byłoby także stwierdzić, że ważniejsza od wspaniałej scenerii jest obecność najdroższej osoby, chociaż z pewnością większość pań pośpieszyłaby w tym miejscu z zupełnie zasadnymi wyjaśnieniami - w końcu taka cudowna podróż poślubna po zakątkach Wenecji i wyjazd nad Bałtyk w czasie miodowego miesiąca to, bądź co bądź, dwie całkiem inne historie. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków eskapad bywa Półwysep Apeniński.
Wenecja
Author: Duca
Source: http://www.flickr.com


Włochy to rzecz jasna jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Starego Kontynentu, a wybrane miejsca bywają owiane wielką legendą. Przykładowo, Wenecja jest niezwykłym miastem, które nieustannie przyciąga sporo turystów, w tym także pary wyruszające się na tę jedną jedyną fantastyczną wycieczkę. Komu parę razy w miesiącu śniła się podróż poślubna w Wenecji, ten bez dwóch zdań powinien ją urzeczywistnić. Niezapomniana przejażdżka gondolą, wiekowe mosty, godne podziwu kościoły i w końcu Plac św. Marka to jedynie niektóre atrakcje, które czekają na nowożeńców.


Można z całą pewnością stwierdzić, że Wieczne Miasto jest kolebką europejskiej cywilizacji - z tego powodu pasjonaci historii z ogromną chęcią zobaczą Koloseum i Bazylikę św. Piotra. Jednak prawdziwi turyści w żadnym wypadku nie ograniczą się jedynie do zwiedzenia głównych zabytków Rzymu, Florencji, Werony czy Turynu - w końcu można również pojechać na prowincję, żeby tam podziwiać bajeczne rustykalne krajobrazy i spróbować regionalnych specjałów. Perspektywa opisanej romantycznej podróży poślubnej jest bardzo kusząca i w konsekwencji niektóre pary po dłuższym zastanowieniu może zmienią plany i udadzą się do Włoch, a nie na Jamajkę czy inny kontynent.