Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/complexrower.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem dobrze przygotować się na interview?

Rozmowa kwalifikacyjna często jest niezmiernie stresującym etapem rekrutacji. To normalne, że każdy z nas pragnie wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, jednakże częstokroć popełniamy niemało błędów, które powodują, iż wypadamy niekorzystnie.

Mnogość ludzi nie poświęca wystarczająco dużo czasu na wyśmienite przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie ewentualnych pytań, jakie mogą się na niej pojawić. A pytań takich jest dość wiele - link do wpisu.

rozmowa kwalifikacyjna
Author: WOCinTech Chat
Source: http://www.flickr.com
Na rozmowie kwalifikacyjnej zdołają pojawić się zarówno te proste, jak również trudniejsze pytania. Jeśli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy przeważnie pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania lub oprawa plakatów wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania niewątpliwie nie powinno wywoływać nam problemów. A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej pożądane byłoby się przygotować? Do takich pytań może przynależeć choćby pytanie o nasze wady. Niestety nie możemy odpowiedzieć, że wad nie mamy. Pożądane byłoby więc wypunktować takie wady, które nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o jaką się staramy. Jeżeli w Twojej pracy nie potrzebna jest znajomość języków obcych, to zdołasz rzec, iż Twoją wadą jest słaba znajomość języków. Jeżeli na danym stanowisku nie potrzebne jest prawo jazdy, wtenczas możesz rzec, iż Twoją słabością jest jego brak. Wady, jakie nie będą przeszkadzać nam na danym stanowisku niewątpliwie nie skreślą nas z konkretnej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się dla równie trudne?

Zobacz również:Warto przygotować sobie odpowiednią odpowiedź na pytanie „Dlaczego chce Pan/Pani wykonywać pracę na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź winna być zmyślna i wyróżniać nas z innych kandydatów. Jeżeli pragniemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała mnóstwo dobrego, to nie poprzestawajmy na bezwartościowych frazesach, ale konkretnie powiedzmy co zdołamy zmienić w firmie i jakie pomysły zdołalibyśmy wykorzystać na jej udoskonalenie. Bez wątpliwości postawi nas to w niesłychanie dobrym świetle.